"A true photograph need not be explained, nor can it be contained in words."
- Ansel Adams
My dreams:
♥ USA
Paris
England

Únor 2014

Kapky

23. února 2014 v 10:52 | KarolinaR
Ahoj!
Hlásím se s novým článkem!:)
Nedávno jsem se pokoušela o focení kapek:) Každý jste už ty úžasné fotky kapek od fotografů jako je třeba Corrie White viděli:) A pokud ne, můžete se pokochat zde:)
Já sama jsem kapky nikdy fotit nezkoušela, fajn, možná jednou jsem se o to pokoušela, ale bylo mi asi devět a dopadlo to tak, že jsem fotila rajčata ve vodě:D No, více se k tomu vyjadřovat nebudu.
Profesionálové jako Corrie k tomu mají techniku, a tak dosáhnou takhle skvělých fotografií. Já si o tom nemůžu ani nechat zdát, i když kdo ví... třeba za padesát let se mi takový skvost taky povede:)
Já jsem si svůj kapkový ateliér vytvořila pomocí tácu s vodou a igelitu, z někož odkapává voda:)
A na první pokus jsem docela spokojená:)

Jinak k posledním událostem.. V pátek mi skončila plesová sezóna posledním maturtním plesem naší školy a nohy z lodiček mě bolí ještě teď..:)
Poslední dobou často přemýšlím o prázdninách, protože ten přechod z devítky do prváku je tak strašný, že si nemůžu zvyknout a to po dobrém půlroce pilného studia:) Divím se, jak sjem mohla zvládat kvartu když už tenkrát to bylo tak těžký:)
Ve čtvrtek jedu místo školy do Prahy na La Bohému, takže se těším na nový kulturní zážitek a odfrknutí od školy. V pátek naše škola pořádá jakýsi "DEN G", kdy si každý student vytvoří svůj rozvrh. Úplně si to nedokážu představit, málem jsem se ani nepřihlásila na hodiny, jaké jsem chtěla, protože když spustili přihlašování, okamžitě jim spadl celý server.. Hm..
Takže už mě čekají vlastně jen tři dny práce, protože příští týden jede moje třída na lyžák a já doufám, že se během té doby nebudu muset učit no a pak máme jarní prázdniny!:) Hurá!
A co se letních prázdnin týče, předposlední týden školy odjíždíme do Anglie, přes belgické město čokolády Brugyy, muhaha:3 Londýn je v zájezdu bohužel jen jeden den, což mi přijde žalostně málo, nicméně se hrozně těším!:)
Koncem července pak odjíždím s mámou na patnáct dní na sever do skandinávie:) Takový Norsko-Švédsko-Polární kruh okruh :D a nakonec mě moje kamarádka možná bere na deset dní do Paříže a pak an pět dní do Anglie <3
O takovém cestování se mi ani nesnilo a už se nemůžu dočkat. Mám tu úplně nejlepší kamarádku <3

A co vy?:) Jak pracujete, studujete?:)

Prví kapka, bohužel je mi dost líto té kompozice a toho stříbrného tácu, ale jinak jsem celkem spokojená:)

Další fotka je jakýsi detail okraje kapky...

:)

a moje nejoblíbenější nakonec:) Říkám jí Lochnesská příšera:D né, jen žertuju:D

Mějte se!:D

My dream

3. února 2014 v 14:24 | KarolinaR
Mám blog, takže mám asi právo psát na něj, co chci.
Tenhle článek nebude vůbec fotografický, spíš půjde o jakýsi převod myšlenek do řádků, poslaný do světa.
Název jsem napsala anglicky, přijde mi to nějak větší, silnější a vzhledem k tomu, že má angličtina v mém snu velký význam jsem to tak i nechala, i když to není moc košer.

A teď už k celé podstatě článku.
Kamarádka odjíždí na rok do anglie, a já si tak nějak uvědomila, že by to snad bylo i něco pro mě. Miluji cestování, poznávání nové kultury, nového života lidí za oceánem a právě tam bych chtěla, do ameriky.
Teď možná zním jako šestnáctka, kterou ohromilo pár středoškolských amerických filmů a řekla si "chci do ameriky", "mami, dej mi stotřicet tisíc a čau", a možná to tak i z části je. (Až na ty filmy..)
Ale ten rok je mým snem, zažít něco, na co budu vzpomínat a bude to možná tím nejlepším rokem mého života.

Tuhle příležitost máme jen jednou za život, a protože vysokou bych ráda udělala v čechách, mám teď jedinečnou možnost prožít si svůj americký sen. Fajn, asi není zrovna skvělý chtít po rodičích tolik peněz za rok života, nicméně si troufám říct, že vám to musí spíš více dát než vzít. Alespoň co se znalosti angličtiny týče. A minimálně tam každý je sám za sebe, pozná se, bude vědět co chce, za co stojí bojovat a já bych strašně ráda prožila tenhle pocit.
Mámě se moc nelíbí, že bych chtěla do ameriky, ale očekávala jsem, že se k tomu bude stavět mnohem hůř, než se k tomu postavila. Tátovi a babičce o tom raději zatím říkat nebudu, přecijen mám ještě rok času, vzhledem k tomu, že chci jet ve třeťáku. Bojím se, že to nezvládnu, že nemám dostatečnou znalost angličtiny, že nedostanu vízum, ale věřím, že když někdo něco opravdu chce, pak to také dokáže a já budu bojovat.

Fajn, neumím psát, asi jsem to nějak "pozapomněla", ale jsem ráda, že ten blog mám.
Takže, to je teď asi všechno. Doufám, že příště tu bude víc fotek než mých žvástů.

A co vy?
Máte někdo s ročním pobytem v zahraničí zkušenosti?
Co si o tom myslíte?
Jeli byste? Nejeli? A proč?

zdraví vás vaše KarolinaR:)