"A true photograph need not be explained, nor can it be contained in words."
- Ansel Adams
My dreams:
♥ USA
Paris
England

Březen 2014

Paris

22. března 2014 v 16:30 | KarolinaR |  Cestování a výlety ♥
Nedávno jsem v rozepsaných našla tenhle článek a napadlo mě jej dopsat, když už jsem s tím začala.:)


Chtěla bych se vrátit ve vzpomínkách do Francie a to konkrétně do Paříže, kde jsem zažila vážně nejkrásnější dny mého dosavadnío života.
Paříž jsem navštívila dvakrát, jednou když mi bylo asi.. 7 nebo 8, popravdě si to u moc nepamatuju. (I když to asi není až tak dávno, mohl by někdo namítnout, že:D) Vlastně si pamatuju jen to, že jsem brala antibiotika, byla tam strašná zima a že mi bylo hrozně špatně od žaludku. V Louvre jsem zase byla tak maličká (a tenkrát ještě štíhlá), že jsem se skrz tu masu lidí dokázala prodrat až k Moně Lise a fotit si ji tenkrát ještě mým prvním kompaktním fotoaparátkem. Další věc co si pamatuju bylo Versailles, a to jak jsem krmila holuby rohlíkem. Nicméně ty zahrady byly fakt úžasný a ráda bych se tam vrátila. Kromě tohohle si taky pamatuju jak jsem v keři fotila vrabce na vzdálenost pěti centimetrů. Z eiffelovky si vzpomínám na to jak foukalo, byla mi děsná kosa a i přes veškerou tu romantiku výhledu na bílé město nad Seinou jsem si zoufale musela dojít na jeden z tehdy ještě nejvýše položených záchodů.

Tenkrát jsem si mezi fotografiemi přivezla asi nejvíc vrabců, holubů, pak pár Eiffelovek a Mon Lis.
No, pozitivní je (možná že i negativní, nevím, ale je to vtipný), že jsem našla svůj starý deník z té doby, kde se píše například

- "Navštívili jsme nějakej Notrdam, Luvr,atd...a pak Aifelovku "
- Aspoň, že mě naučili psát názvy s velkým písmenem...

- " Nejdříve jsme navštívili katedrálu Notrdam......Vevnitř to bylo nádherný.....Mozajky a dokonce tam hráli na varhany....."
- Divím se, že mě bavilo psát tolik teček, ale jsou tam opravdu všude. :D

- "NEJ - Viděla jsem Monu Lisu! Probojovala jsem se davem až do první řady, kde jsem ostošest fotila, než mě lidi vystčí!"
- Vážně to bylo hodně dramatický!

- "V 22:00 jsme jukali na lejzrovou šou na osvětlený Eifellce - byla celá zlatá, ale "poskakovali" na ní modrá světýlka! "
- Tradááá, věta dne!:D

(Moment, když si prohlížíte vaše pocity, které jste prožívali dřív a vykouzlí vám to úsměv na rtech - Zapamatovat!)
Bohužel, ty fotky nemůžu v počítači najít, tak snad ty z loňska...


Moje druhá návštěva Paříže se uskutečnila o loňských velikonočních prázdninách a tentokrát to byl školní zájezd. Když jsme dorazli do Paříže, pouštěli nám v autobuse tuhle krásnou písničku od zpěvačky ZAZ:


Pamatuju si, jak jsem byla strašně šťastná a od srdce se smála, a ta písnička prostě zněla jako Paříž, autobus najednou voněl Paříží a my všichni zapřísáhlí studenti němčiny jsme zpívali neexistující francouzská slova podobná těm pravým z té písničky. Tohle byl týden, kdy si spousta z nás plnila sen.:)
Samozřejmě jsme navštívili klasické památky, ale mě napodruhé uchvátila Paříž jako silné, tepající srdce Francie s tou svou magickou aurou.

Všechno bylo úžasný, - třeba když jsme chodili večer nakupovat potraviny do supermarketu (s kamarádkama jsme si koupily pistáciový puding a nakonec nám vypadl z okna:D),když jsme si kupovali starbucks a vymýšleli si francouzská jména, když jsme jeli metrem a tam hrál nějaký sympatický francouz na akordeon. Těch když mám ještě zásobu...

Kromě toho jsme se taky několikrát ztratily, zaspaly a do autobusu přišly o dvacent minut později, ale já zastávám ten názor, že právě tyhle zážitky, na které budete za padesát let vzpomínat jsou ty nejdůležitější.

Tak a teď přijde řada na fotky.
Bohužel jsem našla jen fotky na facebooku, netuším, kam jsem původní verze uložila. (Ach já hloupá bordelářka..)


Začneme tragickou fotkou Eiffelovky se svatozáří. Noco, aspoň vynikne ta ocel...


tohle je tuším fotka katedrály Notre Dame v Remeši, ale možná, že je to i ta Pařížská, nejsem si jistá.

Sacre Coeur:)
jeden z výhledů na bílé město:) Myslím, že je z Notre Dame

Další z fotek, u nichž jsem ležela na zemi, asi to nebyl vrchol slušnosti, ale ty židle mám ráda.jeden z těch domů, co vás v Paříži najednou zaujme..

jedna z mých nejoblíbenějších fotek, tahle okna mě prostě fascinovala...

šampaňské, mmmm....


jakési barevné umění?

vstup do vinných sklípkůůů

SUD!

trošku šikmé schody...

auto!:)

velká koule :O

prach ve sklepě
momentka..

tři ptáci..

bouřková:3

Sacre couer

jedna večerní fotka z naší procházky
hodiny
druhé hodiny
úžasná váza
takovou bych chtěla ložnici
neuvěřitelnej chlapík
moulin rouge
úžasná francouzská ulička:)

Tak, jestli někdo došel až sem, tak srdečně gratuluji, na tomhle článku jsem pracovala půl dne:D
Snad se vám líbil alespoň trošku:)