"A true photograph need not be explained, nor can it be contained in words."
- Ansel Adams
My dreams:
♥ USA
Paris
England

Červen 2014

Zájezd do Anglie - #Nottingham

27. června 2014 v 14:18 | KarolinaR |  Cestování a výlety ♥
Vítejte na krátké procházce po Anglickém Nottinghamu. :)
Stejně jako tento článek,byla naše zastávka v tomhle městečku poměrně krátká.
Měli jsme za sebou noc ve francouzském Calais, náročnou cestu trajektem a autobusem. (K čertu, nesnáším ten pocit, když nevím, jak si mám sednout a ta cesta je skoro nekonečná!)
Večer jsme se měli setkat s našimi novými rodiči, totiž s hostitelskými rodinami. Pro většinu z nás to byla úplně nová zkušenost, tak jsme byli poměrně nervózní.
Proto nám byla odpoledne dopřána zastávka v tomto krásném místě. :)

Nejdříve jsme se byli vyfotit u sochy Robina Hooda. :)
Potom jsme navštívili Nottingham Castle s úžasnými zahradami. Musím říct, že britové si na tom vážně zakládají a to mi přijde úžasné:) V čechách je bohužel všude dost bordel, smím-li to tak říci. Upravené zahrady, vůně, spousta květin - všechno tohle bylo pro nás příjemnou podívanou. :)Fotka nejstarší hospůdky v Anglii:) Poutníci se zde zastavovali už od roku 1189 :)
Ye Olde Trip to Jerusalem:)
Poslední fotografie byla pořízena při procházce Sherwoodským lesem. Ten oplýval svou klidnou, tajemnou aurou. Při chůzi po pěšinkách jsem si dokonce představovala, jak stejnými místy projížděly dámy v kočárech, tažených koňmi:)

A co vy, navštívili jste už někdy Anglii? Bydleli jste v hotelech, či u hostitelských rodin? A navštívili jste i poklidný anglický venkov, nebo jen živý nepředvídatelný Londýn? (ánoo, miluju přídavná jména)

PS: Jak tak na to koukám zpětně, ta fotografie toho lesa vypadá vážně postiženě, tak snad mi to prominete. V jaké velikosti nahráváte fotografie vy?

Zájezd do Anglie - #Bruggy - Belgie

24. června 2014 v 13:28 | KarolinaR |  Cestování a výlety ♥

Zdravím vás, milí přátelé.
Už jsem si dostatečně odpočinula na to, abych se vrhla na napsání tohoto "seriálu".
Nejprve bych trochu osvětlila a vysvětlila o co půjde. :)
15. června jsem se vydala na svůj prozatím nejdelší, životní výlet - do Velké Británie. :)
Název článku je takový proto, že jsme se na cestě do Anglie zastavili v Benátkách severu - totiž v krásném městečku Bruggy:) Táta mi doma řekl, že si není jistý, ale že toto město pravděpodobně navštívil. Po své vlastní návštěvě musím podotknout, že nechápu, že si to nepamatuje, protože tohle místo prostě nejde zapomenout.

Celé Bruggy lemují klikaté uličky s cihlovými domky, zelené živé ploty. Kanály a mosty vážně připomínají Benátky a oplývají takovým zvláštním, kouzelným duchem. A I lidé v Bruggách jsou plní života, skoro každý tu jezdí na kole a i přes množství voňavých, nádherně vypadajících cukráren a čokoládoven vypadá většina místních Belgičanů zdravě a spokojeně. Celé městečko působí klidným, kouzelným dojmem, i když je plné turistů. Prostě pohádkové městečko.:)

My jsme na našem výletě navštívili muzeum čokolády, v němž moc čokolády nebylo, ale měli jsme možnost podívat se, jak se čokoláda vyrábí, něco si i koupit a ochutnat. Další naší zastávkou bylo muzeum diamantů. O patře, kde bylo zhasnuto a byly vidět jen třpytící se diamanty bohužel vyprávět nemůžu, protože jsem se svými kamarádkami vyšla ven dřív než jsme jej stihly najít, ale prý tam bylo. :D

Během návštěvy Brugg jsme měli i dva rozchody, abychom stihli nakoupit nějakou tu čokoládu a suvenýry. Já si samozřejmě koupila jídlo, čokoládu, a co se suvenýrů týče, odvezla jsem si malinkou placatku na klíče, která má veprostřed jakési kolečko a v něm je vidět kanál v Bruggách, malebné domečky a loďka, která mi připomíná naši projížďku na lodičkách, která se mi z Belgie líbila asi nejvíc. :)

No a teď už vás čeká pár fotek, které nejsou žádný zázrak, protože jsem si do Anglie vezla jen setový objektiv.:)
Paradoxem je, že jsme zmokli jen v Bruggách, ale po celý týden v Anglii ani nesprchlo. :D:)

je libo úžasněpistáciová Belgická pralinka?

z výletu na lodičkách:)
ještě jedna:) Musím říct, že jsem docela měla strach, aby mi nezahučel fotoaparát do vody:D
Až takhle dobře jsme se měly! Mhmmm caramelové Latté <3
:)
Dramatická paní z muzea čokolády. Nemám tušení proč, ale připomněla mi výstavu Tima Burtona v Praze :D
cihlové uličky, to já můžu ^^
cukrárna s kolem :)
centrum Brugg:)
:)


Tak, to je odemě zatím vše, příště zavzpomínám na zastávku v Nottinghamu:)
A ráda bych věděla, zda se vám tento styl článků líbí, popřípadě, co bych měla změnit. :)