"A true photograph need not be explained, nor can it be contained in words."
- Ansel Adams
My dreams:
♥ USA
Paris
England

Zájezd do Anglie - #Whitby

1. července 2014 v 10:00 | KarolinaR |  Cestování a výlety ♥
Zdravím vás, milí přátelé.:)
Doufám, že většina z vás o přímořském městě Whitby neslyšela. Já naštěstí také ne, a proto jsem nebyla plná očekávání a natěšená na návštěvu tohoto místa, že mě jeho kouzlo praštilo s plnou parádou....

Než jsme dostali do Whitby, náš autobus projel krajinou jakési anglické chráněné krajinné oblasti. Většinu z této podívaé jsem bohužel zaspala, nicméně kvanta ovcí v obrovských výbězích, zelené louky a vřesoviště určitě nezapomenu. "Za chvíli se ovce změní v křik racků." to byla poměrně zajímavá věta, kterou se nás naše průvodkyně snažila nalákat na nám dosud neznámé město Whitby.
A měla pravdu...
Ovce, i louky zmizely a byly nahrazeny úzkými dlážděnými uličkami, křikem racků a hukotem moře. :)
Nejdříve jsme vyšlapali 199 schodů ke kostelu Panny Marie a k rozpadlině Whitby Abbey, která mě uchvátila nejvíc.
Samozřejmě kromě útesu a moře. Tam jsem si připadala jako Elizabeth Bennetová z románu Pýcha a předsudek. Hlavně když ve filmu Elizabeth (Keira Knightley) stála na "útesu" a šaty jí cuchal vítr.
(Našla jsem vám obrázek hii)


Dostali jsme si rozchod, abychom si prošli městečko, jako správný turista jsem si samozřejmě nekoupila suvenýry, ale balzám na moje rozpraskané rty. Ale co, když jsem ho potřebovala! :D

Brána z velrybích kostí a pohled na místo, kam jsme došlapali :D
Hřbitov a příšerně barevné HDR kostelu Panny Marie:)
Ideální místo pro odpočinek v důchodu, nedělám si legraci. Také bych se ráda takhle někam v klidu posadila, a budu stará. :)
racek:)
Whitby Abbey:)
moře:)
pohled na Whitby Abbey s cestičkou a hřbitovem:)
Samotné Whitby Abbey:)

Při cestě zpět jsme se ještě zastavili ve vesničce Goathland, na jejímž nádraží se natáčely některé scény z Harryho Pottera. :)
Konkrétně zde obrázek z HP:)

Moje drahá zrcadlovečka mi celou dobu ukazovala, že má šťávu, ale na tomhle nádraží akumulátor nakonec vypověděl službu, takže jsem stihla pořídit jen dvě fotky. Taky se vám někdy stalo něco takového?


:)
Tak ahoj zase píště :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Luci Lestrange Luci Lestrange | E-mail | Web | 2. července 2014 v 17:23 | Reagovat

Já ti tak hrozně závidím, obzvlášť návštěvu toho doslova kouzelného nádraží! :) Taky bych hrozně ráda konečně někam vyrazila a fotila. Ty fotky jsou moc hezké, hrozně se mi líbí ten hřbitov! Fotky hřbitovů mě zkrátka neuvěřitelně fascinují. :D :)

2 MarijaKes MarijaKes | E-mail | Web | 3. července 2014 v 9:59 | Reagovat

Nádherná reportáž z míst, kam já už se nikdy nedostanu, holt nám doba nepřála a nyní už se s neznalostí jazyků bojím ve svém věku za hranice pustit. I když Anglie je celkem hojně navštěvovaná destinace. Já mám pocit, že bych se tam ztratila. Kolikrát má člověk potíže i u nás. I když s průvodcem by se to asi dalo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama