"A true photograph need not be explained, nor can it be contained in words."
- Ansel Adams
My dreams:
♥ USA
Paris
England

Kůň 2014 - Výstava v Lysé nad Labem

21. září 2014 v 15:45 | KarolinaR |  Cestování a výlety ♥
Po dlouhé době Vás opět zdravím. :) Tentokrát se k článku ani nemusím přemlouvat, protože se týká velké lásky mého života - koní. :) Ačkoliv jsem bohužel přestala na dobu neurčitou jezdit, můj zájem o koně se neztratil a tak jsem s kamarádkou navštívila každoroční výstavu koní, konající se v Lysé nad Labem. Předem upozorňuju, že tento článek bude velmi dlouhý, takže se obrňte trpělivostí!:)


V 8.24 jsme nasedly na vlak a kolem desáté byly na místě. :) Z nádraží je to k výstavišti opravdu kousínek, cca tři minuty chůze, takže je to ideální, dostupné místo na výlet. :) Nejdříve jsme si prošly horní expozici s ručními výrobky a ochutnaly ovčí sýr. :D Potom jsme samozřejmě okoukly vybavení, které mimochodem úžasně voní kůží... (Sedla, apod..) Další na řadě byly samozřejmě stáje kde jsme strávily spoustu času obcházením boxů a hlazením koníků.

Během výstavy je samozřejmě možné zakoupit všemožná jídla, pití, klobásy, je tu téměř vše, na co si vzpomenete. :) My to vyřešily čínskými nudlemi a půllitrovým kelímkem malinovky. Počasí se taky vydařilo, i když bylo poměrně horko. :) Jakmile jsme naplnily žaludky, našly jsme si místo na balíkách slámy v hale a sledovaly parkur fallabel a minihorsů.


Nic roztomilejšího než ty prťavé poníčky jsem dlouho neviděla. Pokud nevíte o co jde, minihorse - skokové závody nejsou o jezdci, který by na koni přeskakoval překážky, ale o spolupráci koně a vodiče, který jej vede a sám u toho mnohdy přeskakuje překážky. Fallabely a maličcí poníci jsou skvělými společníky pro malé děti a i pro dospělé, ale většinou kromě toho nenacházejí větší využití. Často se tedy stává, že kromě mazlení koníci tráví život na pastvě a vesele si tloustnou. V tu chvíli přijde na řadu parkur, který je zábavou pro koníky i vodiče a tento sport maličkým poníkům skvěle svědčí. :)

- zde vidíte mého favorita Marwina s moc sympatickou slečnou, která se po celou dobu usmívala na všechny strany - tak to má být! :)

- neuvěřitelný sport!:)

- a může ho zkusit opravdu každý!


Na závodech se mi velice líbila i atmosféra. Bylo vidět, že jde hlavně o spokojenost koní, a když se něco nepovedlo, každý dostal prostor si skok projít znovu a tak nedocházelo k vystresování koní a ani lidí. :) Tenhle sport je zkrátka vhodný snad pro každého. :)

Než se odběhaly závody a udělily ceny, program se trošku pozdržel a tak místo druhé hodiny začal odpoeldní program až kolem třetí.

A ani to nemohlo být jinak, než aby program zahájil náš národní klenot - Starokladrubští koně!:)

- ukázka čtyřspřeží:)
- ten bílý chlapík by měl podle mě vyhrát cenu nejbělejší kůň výstavy:D k takhle bílé barvě nepomůže ani vanish:D
- pokud se zadíváte a zaměříte na tvar hlavy, může vám připadat "zahnutá".. A nejenom připadat, správný Kladrubák by měl mít tuto "klabonosou" hlavu:)

Druhým bodem programu byla skoková čtverylka v podání čtyř teplokrevníků z hřebčince v Písku:) Ukázali především preciznost skoků a naprostou oddanost svým jezdcům:)


- Galandro ZH
- krasavec Landini ZH :)


- Heartbreak ZH:) Povšiměte si jezdce, kouká přesně tam kam s koníkem pojede:)

- a loučí se s námi:D
- naštěstí tu máme ještě mého favorita této čtyřky - Przedswit Chamír ZH :)

- A moje nejoblíbenější Chamírova fotka:D

Všem koňákům je následující jméno, vlastně dvě jména - velmi známé. :) Jsou jimi Vendulka Šponarová se svým fríským hřebcem Peterem van Diphoornem:)
Slečna Vendulka si Petera vypiplala už od mala a tak jsou neoddělitelným párem:) To nám ukazovali i během včerejší výstavy:)

- dokonalé, že?:)U černých perel - fríských koní ještě zůstaneme. Nesmím totiž zapomenout na dvojici REITSE P a SIETSE P:)


Kdo někdy navštívil výstavu v Lysé, určitě si vzpomínáte na Doubkovi a jejich ponyškolu!:) Stejně tak na jejich čtyři koně, Maxe, Batmana, Othella a Okita:)

- jsou roztomilí!:)

Dalšími na řadě byl pan Maťátko se svojí přirozenou komunikací, která má ukazovat harmonii mezi koněm a člověkem. :) Mimo jiné sebou přivezl i kobylku Marušku, která byla v aukci v holandsku vydražená nejdražším koněm a putovala právě k nám, do Čech!:)


- a tady ji máme, krasavici Marušku:)

Kromě parkutu měli minihorsové i své vlastní číslo v hlavním programu, bylo jím spřežení
a trail:)

- ukázka trailu:)

Stálicí v Lysé jsou samozřejmě "žlutí" koně kinští:) Tentokrát jimi byli Limitas a Lady Jane Kinská:)

- velmi atraktivní zbarvení!:)


Zajímavým bodem programu byl Pushball fjordských koní. :) V tomto sportu koně musí do míče kopat nohama, to je jediný způsob, jak dát gól:)

- růžový tým vyhrál tři jedna:D

V koňském závodním světě hraje důležitou roli disciplína drezúra, ukázat nám ji do Lysé přijela Eva Drozenová s hannoverskou kobylkou Marionete:)

- kobylka má úžasnou stavbu děla a výbornou mechaniku pohybu:)

Přijela se nám ukázat i šestiletá dívenka na svém poníku. :) Malým dětem není dovoleno závodit, pouze v disciplíně s vodičem, který dohlíží, aby se něco nestalo:)

- nemůžu se rozhodnout, kdo z nich je roztomilejší:3 (kromě toho pána:D)

No, jsem pyšná, protože se do Lysé přijel ukázat i někdo z mého okresu:D Byly to mimochodníci z ranče Pilgrim, konkrétně kobylka Goldie s atraktivní barvou Gold Champagne a s hříbátkem Lordem:)


Nechyběla ukázka trailu v podání Petry s jejím Paint horsem:)


A nakonec Míra Simandl se svou trojicí koní DENY, APAWI a DOREMI
- nevím, co víc k tomu napsat:) Dokázali spolu dokonce přeskočit i překážku:) Neuvěřitelné:)

Doufám, že jsem na nic nezapomněla a doufám, že se vám krátké nahlédnutí do světa koní zalíbilo:) Pro mě to byl každopádně užitý den a jak říkám, Lysá a výstava KŮŇ je skvělou každoroční záležitostí, takže pokud se vám koně alespoň trošku líbí, nebo máte malé děti, výletem sem určitě potěšíte je i sebe!:)

Zanechte kometář, zda jste Lysou navštívili, nebo navštívíte, a co se vám z fotek líbilo nejvíce:)

Přemýšlela jsem, že bych v prosinci naštívila APPASIONATU, máte s touto show někdo zkušenosti? Vyplatí se to?:)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ji Hei - Fotografie Ji Hei - Fotografie | E-mail | Web | 22. září 2014 v 14:02 | Reagovat

Koníci i poníci jsou nádherní! Moc se mi líbí zapletené culíky na hřívě, i hříva vlající - pěkně nafoceno! :).
Mám koně ráda, ráda je fotím, ale jinak mám z nich velký respekt. Přeci jen - je to hodně velké zvíře ;). A já s nimi nemám žádné zkušenosti, takže jsem vždycky raději hodně opatrná...:).

2 MarijaKes MarijaKes | Web | 23. září 2014 v 9:20 | Reagovat

Tak tohle byl opravdu parádní výlet. to bych také neodolala a v hale bylo k vidění všechno. moc mě zaujal parkur malých koníků. Právě v tom, že koníka vede doptovod. Nyní jsem nevěděla, jak koníkova průvodce nazvat. Tento sport mi totiž hodně připomíná agility, kde pejska vede psovod. Dává mu povely. Vlastně jste v hale viděli všechno i kočárové koně a historické kostýmy včetně kovbojů a akrobacie i tance koníků. A všechno tohle je samozřejmě opravdu profesionálně nafocené a vneslo mě to do děje.  Děkuji za zážitek.

3 RealistOnTheRainbow RealistOnTheRainbow | Web | 24. září 2014 v 17:03 | Reagovat

Jojo, ti miniponíci jsou strašně roztomilí :) Už jsem se na fotky dívala na tvých fb stránkách, moc se mi líbíly :). Až takhle mini jsem asi ještě neviděla. Moc se ti ty fotky povedly, líbí se mi i některé detaily - viz záběr na oko.
:)

4 Baruš Baruš | E-mail | Web | 5. října 2014 v 20:07 | Reagovat

téda, to je fotek! a všechny jsou super :)ale nejvíc mě zaujalo to oko, krásné :)

5 Iris Iris | E-mail | Web | 10. listopadu 2014 v 13:29 | Reagovat

nádherný fotky a ten frízák je dokonalý .-)

6 Tkanice Tkanice | E-mail | Web | 23. listopadu 2014 v 13:10 | Reagovat

Jsou krásní !

7 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 14. července 2015 v 18:11 | Reagovat

Koníčci jsou opravdu nádherní. Stejně jako tyto fotky... :)

8 fotografia fotografia | E-mail | Web | 25. července 2015 v 20:47 | Reagovat

Ahoj Karolíno,

rádi bychom ti oznámili, že v klubu nastaly velké změny (je důležité si přečíst článek, na který budeš mít odkaz pod položkou "Web" u našeho komentáře). Touto cestou se tě chceme zeptat, jestli máš stále zájem být členem našeho klubu. V případě, že ano, dej nám vědět do konce srpna. A to nejlépe na klubový e-mail, případně nám napiš přímo na klubový blog, třeba pod článek s přijímáním členů.

Za Fotografický klub,

Mike a Trimaliny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama